magiaszafy.pl

Forum dyskusyjne

Czy zbieranie deszczówki przynosi oszczędności?

Post Reply

Page: 1

Author Post
Member
Registered: Mar 2016
Posts: 61
Sporo osób mówi ostatnio o oszczędzaniu. A ja to postanowiłam wdrożyć, a nie tylko mówić. Można oczywiście zmniejszycć użycie prądu, wody czy gazu, ale to tylko pozorna oszczęność, która powoduje pewien dyskomfort. Słyszałam za to wiele dobrego o zbieraniu deszczówki i jej wykorzystywaniu w gospodarstwie domowym. Czy możecie to potwierdzić?
Member
Registered: Nov 2013
Posts: 55
Location: Warszawa
Kiedy kilk amiesięcy temu instalowałem pierwszy zbiornik w ogrodzie moja rodzina bardzo sceptycznie patrzyła na moje pomysły. Sądzili, że nic z tego nie wyjdzie, a jak się okazało był to pomysł trafiony w dziesiątkę. Deszczówka spowodowała, że nie muszę już używać wody z wodociągu do podlewania trawnika, czy mycia samochodu, wszystko mam za darmo :)))
Member
Registered: Nov 2013
Posts: 53
Location: Poznań
Hehe, wykorzystujesz po prostu to co Ci natura dała. To wszystko wydaje się takie proste, tylko trzeba umieć to wdrożyć :)))
Member
Registered: Mar 2016
Posts: 61
No dokładnie tak jak mówisz, właśnie na to liczę. Po prostu chce wdrożyć już sprawdzony pomysł. A oszczędność wody jest pierszym co przychodzi do głowy.
Member
Registered: Mar 2016
Posts: 20
Oczywiście musisz wiedzieć, że trzeba odpowiednio się przygotować do zbierania takiej wody. Ale stworzenie takiego systemu jest proste, bo wystarczy wybrać odpowiednią firmę. Zajrzyj tutaj http://zbiornikinadeszczowke.com/content/20-zbieranie-deszczowki i przekonaj się jak to profesjonalnie wygląda. Zbieranie deszczówki się opłaca i jest na to wiele przykładów.
Member
Registered: Nov 2013
Posts: 53
Location: Poznań
Ciekawe co zrobicie jak nie będzie padał deszcz :)))
Member
Registered: Mar 2016
Posts: 5
No i tutaj Cię zaskoczę, bo tego rodzaju zbiorniki są na tyle duże, że nawet w czasie długivch okresów bez deszczu wody jest na tyle dużo, że wystarczy jej do codziennych czynności i w domu i na zewnątrz. Oczywiście do picia woda taka się nie nadaje, no ale nie może być do wszystkiego.
Member
Registered: Jul 2015
Posts: 30
Location: Iława
Pić to lepiej mineralną, ale do prac domowych deszczówka nadaje się idealnie, bo to miękka woda, która nie powoduje osadzania się kamienia,co ważne na przykład w przypadku pralek.

Post Reply

Page: 1