magiaszafy.pl

Forum dyskusyjne

Profesjonalna i sprawna ekshumacja w Gorzowie do kogo się zwrócić?

Post Reply

Page: 1

Author Post
Member
Registered: Nov 2013
Posts: 53
Location: Poznań
Sprawa jest dość delikatna, chodzi o przeniesienie szczątków moich dziadków w inne miejsce. Operacja wiąże się nieodłącznie z ekshumacją i stąd moje pytanie czy znacie jakąś firmę która się zajmuje tego rodzaju zleceniami? Najlepiej gdyby też od strony formalnej wszystko zostało załatwione. Dziękuję za odpowiedzi.
Member
Registered: Nov 2013
Posts: 60
Location: Ełk
W pierwszej kolejności trzeba chyba zwrócić się do zarządcy cmentarza, tak przynajmniej mi się wydaje. Powiem szczerze że nigdy nie miałem z tym tematem do czynienia.
Member
Registered: Mar 2016
Posts: 20
O ile wiem to inspektor sanitarny musi wyrazić zgodę na wydobycie szczątków i potem ich przeniesienie i on sprawuje nadzór nad taką procedurą.
Member
Registered: Nov 2013
Posts: 55
Location: Warszawa
Jest zakład kamieniarski który robi też takie rzeczy: https://kamieniarstwo.ganicz.com.pl/oferta/ekshumacja/. Znajomy właśnie u nich załatwiał dokładnie taką samą usługę. Teraz jak jest potrzebna ekshumacja Gorzów nie jest już pustynią, a kiedyś trzeba było ściągać firmy z daleka. Ponoć ci ludzie realizują wszystko bardzo fachowo i z dużym wyczuciem a to jednak ma znacznie.
Member
Registered: Jul 2015
Posts: 21
Location: Urszulin
To musi jednak być dość przykre doświadczenie, ale chyba tym gorzej gdy ekshumacji się dokonuje stosunkowo szybko po pochówku. Wówczas musi to być naprawdę traumatyczne...
Member
Registered: Mar 2016
Posts: 61
Dokładnie, czas tu jest najważniejszym czynnikiem. Bywa że ekshumuje się szczątki np. po 50 i więcej latach. Naprawdę wtedy wiele w trumnie nie zostaje, choć są rzecz jasna sytuacje gdy ciało jest zachowane lepiej.
Member
Registered: Nov 2013
Posts: 60
Location: Ełk
Troszkę makabrycznie się zrobiło... Oby udało się zorganizować tę usługę i wszystko sprawnie przeprowadzić. Ciekawi mnie jaka jest cena czegoś takiego nie orientowałem się jak dotąd w tym.

Post Reply

Page: 1