magiaszafy.pl

Forum dyskusyjne

Ochrona danych osobowych w urzędach a możliwość wycieków

Post Reply

Page: 1

Author Post
Member
Registered: Nov 2013
Posts: 29
Jako przedsiebiorca atakowany z kazdej strony kontrolami i sprawdzany z przestrzegania nawet najbardziej absurdalnych norm zastanawiam się ostatnio czy urzędy i cała administracja publiczna również są w jakiś sposób sprawdzane i kierują się jakimiś procedurami? Odpowiedź na to pytanie bedzie dla mnie o tyle istotna bo mam podejrzenie ze z urzedu mogly wycieknac pewne moje dane. Co o tym sądzicie?
Member
Registered: Jul 2015
Posts: 29
Location: Ruda Huta
Polecam poczytać bardzo dobry materiał o zabezpieczaniu danych osobowych w samorządach terytorialnych który rzuca sporo światła na te procesy w innych organach - https://odoserwis.pl/p/122/samorzad-terytorialny. Z doświadczenia pracy w urzędzie powiem Ci że jest naprawdę duże ciśnienie żeby pracować wedle wytycznych i maksymalnie ograniczać ryzyka bo wiąże się to z bardzo wysokimi karami. Z drugiej strony jeśli masz uzasadnione podejrzenia to niczego nie mozna wykluczyć.
Member
Registered: Nov 2013
Posts: 5
Location: Ruda Śląska
Przepraszam za wejście w słowo ale skoro już poruszono temat danych osobowych to czy znacie jakieś stronki które wprowadzają w temat i od czego w ogóle zacząć lekturę jeśli mam małą ale bardzo szybko rozwijającą się firmę? Będę wdzięczna.
Member
Registered: Jul 2015
Posts: 29
Location: Ruda Huta
Najlepiej zacząć od początku czyli od definicji https://odoserwis.pl/p/277/administrator-danych. Do tekstów źródłowych nie odsyłam bo nikt nie ma na tyle życia żeby przez to wszystko przebrnąć. Jak już poznasz definicje to zachowaj sobie do nich dostep bo wypadają z głowy jak czytasz nawet najprostsze artykuły, które powinno się czytać regularnie. Szczególnie w dziedzinie danych osobowych warto być na bieżąco.
Member
Registered: Nov 2013
Posts: 56
Location: Piła
Również polecam Odoserwis.pl bo mają zawsze najświeższe informacje i profesjonalnie przygotowane materiały jak np opracowania tekstów źródłowych, orzeczenia i wzory dokumentów. Nie zawiedziesz się na portalu i nawet nie wyobrażasz sobie jak wiele razy ci sie przyda :)
Member
Registered: Nov 2013
Posts: 5
Location: Ruda Śląska
Wielkie dzięki za pomoc. O wiele wygodniejsza forma niż radzenie się prawnika za każdym razem jak mam jakąś wątpliwość :)

Post Reply

Page: 1