magiaszafy.pl

Forum dyskusyjne

Czy opieka nad starszymi w Niemczech wymaga znajomości języka?

Post Reply

Page: 1

Author Post
Member
Registered: Nov 2013
Posts: 60
Location: Ełk
Czy jeśli chciałabym się zgłosić do pracy na stanowisku opiekuna osoby starszej u naszych zachodnich sąsiadów, powinienem znać język niemiecki? Jeśli tak to proszę napiszcie jaki poziom zaawansowanie powiniem posiadać.
Member
Registered: Nov 2013
Posts: 42
Location: Iława
No z tym to trudno powiedzieć na pierwszy rzut oka, a właściwie ucha, bo to sprawa szalenie indywidualna. Większość prac można odbywać bowiem przy podstawowej nawet znajomości języka, ale są pacjenci, którzy całkiem swobodnie komunikują się z opiekunem i tutaj trzebw umieć z nim rozmawiać.
Member
Registered: Jul 2015
Posts: 31
Location: Lublin
Zgadzam się koledzdy to wszystko zależy od zlecenia. Ja korzystam z ogłoszeń, które można znaleźć tutaj laxocare.pl/ i za każdym razem mam informacje podaną jak powinna ta znajomosc jezyulka wygląać. Jak do tej pory wszytko co trafiłam było w moim zakresie.
« Last edit by prezentnawalentynki on Wed Feb 21, 2018 12:25 pm. »
Member
Registered: Jul 2015
Posts: 30
Location: Pawłów
Nie tylko Twoim, bo i mi się udało już parę razy wyjechać i zarobić trochę grosza. A języka to tak czy inaczej warto się uczyć, bo sama możesz przecież potrzebowac takich infromacji do załatwienia czegos. Jestem zdania, że jak jedziesz do pracy do innego kraju, to powinno się jego język znać.

Post Reply

Page: 1