magiaszafy.pl

Forum dyskusyjne

Jak dbać o ekologię robiąc zakupy?

Post Reply

Page: 1

Author Post
Member
Registered: Nov 2013
Posts: 29
Cześć, otwieram taki troche nietypowy wątek, a mianowicie jak dbać o ekologię robiąc zakupy. W sklepach jest całe mnóstwo produktów nieekologicznych, w sztucznych opakowaniach itd. Dużo się ostatnio mówi i słyszy o tym, co można na co dzień robić, żeby zadbać o środowisko, wiec fajnie by było moim zdaniem stworzyć liste takich sposobów. MOgę podać swój pierwszy, a mianowicie, jeśli tylko na to pozwalają warunki pogodowe, to jeżdżę na zakupy rowerem - z pelcakiem albo koszykiem na bagażniku rowerowym. Jakie są wasze pomysły?
Member
Registered: Jul 2015
Posts: 31
Location: Lublin
Na pewno trzeba zwracać uwage na opakowania, bo to jest główne źródło zaśmiecania. Większość się nie rozkłada, to znaczy nie jest biodegradowalna, więc nie ma jak się tego pozbyć. Także trzeba kupować produkty w ekologicznych opakowaniach.
Member
Registered: Mar 2016
Posts: 61
Również do ekologicznych opakowań można dodać torebki papierowe na zakupy. To nie tylko pomysł dla klientów, ale też samych sklepów. Tyle się mówi o szkodliwości plastiku, a w sklepach wciąż pokutują foliowe siateczki. Warto pamiętać, że to nie zniknie z Ziemi.
Member
Registered: Nov 2013
Posts: 55
Location: Warszawa
Do tego trzeba moim zdaniem dodać produkty pochodzące z upraw i farm ekologicznych, gdzie nie stosuje się sztucznych nawozów itp.
Member
Registered: Mar 2016
Posts: 20
Należy wybierać produkty naturalne, jak najmniej przetworzone. Przetwarzanie produktów, choćby tych najprostszych typu serki czy jogurty to cały przemysł, maszyny działające non stop, pożerające prąd itd., co też wpływa na środowisko.

Post Reply

Page: 1