magiaszafy.pl

Forum dyskusyjne

Oświetlenie przemysłowe

Post Reply

Page: 1

Author Post
Member
Registered: Nov 2013
Posts: 53
Location: Poznań
Witajcie. Obecnie na mojej hali jest oświetlenie z lamp jarzyniówkowych. Potrzebuje chyba innego oświetlenie, takiego które bedzie dawalo wiecej swiatla no i w miare energooszczednego. Jakie polecacie lampy do oświetlenia dużej hali w środku?
Member
Registered: Nov 2013
Posts: 60
Location: Ełk
Witaj, to w sumie wszystko zależy od rodzaju hali, jej wielkości, profilu produkcji. To chyba takie podstawowe informacje, ktore trzeba znac, zeby Ci doradzic ;)
Member
Registered: Nov 2013
Posts: 53
Location: Poznań
To jest hala o szer 12 m, dł 15 m, i wys jakies 4 m. Profilem produkcji są tworzywa sztuczne.
Member
Registered: Nov 2013
Posts: 60
Location: Ełk
Jeśli chodzi o oświetlenie przemysłowe w tego typu hali, to wydaje mi sie, ze najlepszym wyborem bedzie świetlówkowe, co jednak wiąże się z kosztami, o czym musisz pamietac. Możesz zrobic cos takiego jak linie świetlne (tak jak w marketach czasami jest). Na pewno nie lampy sodowe, bo zniekształcaja obraz, na halach to raczej chyba nie jest wskazane.
Member
Registered: Nov 2013
Posts: 56
Location: Piła
Możesz tez wykorzystac oswietlenie ledowe, bardzo długa żywotność nawet do 100 tys godzin. Tylko wtedy zasilacz ledowy najlepiej umiescic w rozdzielnicy na szynie DIN na hali, tak jest najwygodniej, niepowołane osoby tam nie zerkają itp
Member
Registered: Nov 2013
Posts: 42
Location: Iława
My na przyklad zarowno na hali jak i na parkingu przed mamy zastosowane uliczne ledówki– estetycznie wyglądaja, sa znaczniej efektywniejsze od tych sodowych starego typu
Member
Registered: Jul 2015
Posts: 12
Location: Sucha Wola
To fakt, tego rodzaju lamp używa sie tez do oswietlenia drogowego, u nas na wsi wymieniali słupy przy wymianie chodnika, znaczne oszczędności prądowe, można zapalac wczesniej :D generalnie na hale tez polecam ledowe – oszczednosci ogromne przede wszystkim!
Member
Registered: Jul 2015
Posts: 44
Location: Łęczna
Lampy ledowe zdecydowanie!!! Oszczedność przede wszystkim, łatwość sterowania, niskie napięcie zasilania, ekologiczne. Mo,żesz zamówić tego typu lampy w sklepie internetowym, podaje link na ulatwienia: gitmarket.pl/oswietlenie-schodowe-led/. Szczerze polecam, zamawiałam tam do biura takie ledowe lampki orientacyjne, na schody, wyszło mi cenowo duzo lepiej niz u konkurencji.

Post Reply

Page: 1