magiaszafy.pl

Forum dyskusyjne

Czy sadzonki drzew liściastych sprawdzą się na mniej żyznej glebie?

Post Reply

Page: 1

Author Post
Member
Registered: Nov 2013
Posts: 57
Location: Warszawa
Miałem kilka dni temu okazję porozmawiać z człowiekiem, który zajmuje się zawodowo oceną stanu gleby. Robił jakieś badania u sąsiada i za niwielką opłatą zgodził się i u mnie sprawdzić jak to wygląda. I okazuje się, że już wiem, czemu u mnie iglaki nie rosną. Mam ubogą glebę. Podobno rośliny liściaste mogą na takiej rosnąć, ale czy na pewno?
Member
Registered: Nov 2013
Posts: 54
Location: Poznań
To jest problem wielu osób, a szczególnie tych, którzy chcą prowadzić ogródki z domowymi roślinami. W niektórych prypadkach pozostaje tylko wykopać głęboki dół i przywieźć kilka wywrotek ziemi, ale to już większa akcja logistyczna. Jeśli chdozi o rośliny liściaste, to one bardo dobrze znoszą trudne warunki glebowe. Myslę, że powinny dać radę, jeśli trochę wzbogacisz ich wzrost.
Member
Registered: Nov 2013
Posts: 57
Location: Warszawa
Co masz na myśli?
Member
Registered: Nov 2013
Posts: 54
Location: Poznań
No przede wszystkim to, żeby ziemię wzbogacić jakimiś nawozami, bo to zawsze pomaga. Po drugie to musisz znaleźć dobrego sprzedacę, który pomoże Ci dobrać rośliny do Twojego stanu podłoża. Jak te dwa elementy będziesz miała załatwione, to dalej już jakość pójdzie.
Member
Registered: Mar 2016
Posts: 64
O widzę, że szukacie dobrej hurtowni, która sprzedaje sadzonki drzew liściastych i myślę, że mam taki sklep. Spójrzcie tutaj http://sklep.sadzonki-kubiak.pl/sklep/kategoria/rosliny-lisciaste/, co od ręki można kupić w tej hurtowni. W stałej ofercie są derenie, jarząby, bukszpany, trzemilina, tawuła i całe mnóstwo innych liściastych, które łatwo dostosować do słabych warunków uprawy.
Member
Registered: Mar 2016
Posts: 21
Życze Ci dużo cierpliwości przy tych zabiegach, bo będie Ci potrzebna. Bez niej szybko może Ci ta pasja przejść...

Post Reply

Page: 1