magiaszafy.pl

Forum dyskusyjne

Czy znacie godny polecenia ośrodek terapii uzależnień?

Post Reply

Page: 1

Author Post
Member
Registered: Jul 2015
Posts: 41
Location: Lublin
Witajcie. Poszukuję godnego polecenia ośrodka leczenia uzależnień, najlepiej w Wielkopolsce. Chodzi mi głównie o pomoc w walce z alkoholizmem, który niestety pojawił się w mojej bliskiej rodzinie. Myślę również o profesjonalnej pomocy dla osób współuzależnionych.
Member
Registered: Jul 2015
Posts: 57
Location: Łęczna
Ja znalazłam dobry ośrodek leczenia uzależnień w Poznaniu. Jest to prywatna placówka, która świadczy swoje usługi na bardzo wysokim poziomie. Zespół ośrodka tworzy doświadczony i przyjaźnie nastawiony do pacjenta personel, o którym można przeczytać na stronie internetowej http://detoksalkoholowy.pl/o-nas/. Odtruwanie alkoholowe w Poznaniu przebiega pod czujnym okiem specjalistów i w odpowiednio przygotowanych warunkach. Ośrodek gwarantuje również anonimowość każdemu z pacjentów. W placówce świadczona jest także profesjonalna pomoc psychologiczna osobom uzależnionym oraz współuzależnionym.
Member
Registered: Nov 2013
Posts: 66
Location: Poznań
Co to znaczy być osobą współuzależnioną? Słyszałem już kiedyś taki termin, ale nie bardzo wiem, co on oznacza.
Member
Registered: Jul 2015
Posts: 57
Location: Łęczna
Współuzależnienie to problem, który dotyczy bliskich alkoholika, zwykle najbliższych członków jego rodziny, czyli współmałżonka, dzieci, rodziców oraz rodzeństwa. Jest to problem polegający m.in. na tym, że osoba współuzależniona ukrywa problem picia alkoholika, przejmuje odpowiedzialność za jego zachowania i czyny, a także przejmuje jego obowiązki. Zazwyczaj odbija się to na psychice osoby współuzaleznionej oraz jej poczuciu własnej wartości. Jej myśli krążą wokół tematu alkoholizmu tego, który pije, przez co cierpi na tym życie osobiste i nie tylko takiej osoby. Często zaczyna zaniedbywać swoją szkołę lub pracę. Dlatego też powinna poszukać pomocy psychologicznej.

Post Reply

Page: 1